Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Podłogi laminowane to rozwiązanie, z którym bardzo często spotkać można się w nowoczesnych wnętrzach. Trudno się temu dziwić – są one łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości, trwałe, odporne na uszkodzenia, dostępne w rozsądnym budżecie oraz atrakcyjne wizualnie. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się podłogi laminowane z tak zwaną V-fugą. Co to takiego? Jakie są zalety tego typu paneli?
Podłogi laminowane – co je wyróżnia?
Zanim przejdziemy do opisu podłóg z V-fugą, warto pokrótce wyjaśnić, czym tak naprawdę jest podłoga laminowana. Tworzą ją panele składające się z kilku warstw, które łączy się ze sobą w procesie laminowania. Ich wewnętrzna warstwa najczęściej jest wykonana z płyty HDF o dużej gęstości, na której znajduje się część dekoracyjna. Tym, co wyróżnia panele laminowane jest to, że wiernie naśladują drewno, kamień, ceramikę, a nawet tekstylia. Górna warstwa zabezpieczona jest specjalną warstwą wierzchnią, z dodatkiem korundu, którego cechą charakterystyczną jest bardzo duża trwałość. Niewątpliwym atutem paneli laminowanych jest łatwość montażu. Stosowane w nich nowoczesne systemy łączenia bez kleju czy dobijania eliminują konieczność zatrudniania ekipy fachowców. Do zalet laminowanych podłóg zaliczyć można również odporność na ścieranie, wgniecenia czy zaplamienia. Warto wspomnieć także o ich właściwościach antybakteryjnych – są higieniczne, łatwe w czyszczeniu i przyjazne alergikom.
Czym są panele z V-fugą?
Czym jest V-fuga? Mianem tym określa się zabieg frezowania 4 krawędzi, które po ułożeniu paneli mają kształt litery „V”. Podłoga tego typu do złudzenia przypomina tą wykonaną z naturalnego drewna, co sprawia, że prezentuje się bardzo efektownie. Co ważne, fazowana krawędź jest odpowiednio zabezpieczona farbą przed szkodliwymi czynnikami, zwłaszcza przed wilgocią.
Montaż paneli z V-fugą krok po kroku
Dużą zaletą podłóg laminowanych z V-fugą jest ich szybki, łatwy montaż. Spora część produktów tego typu wyposażona jest nowoczesny zamek typu click. Rozwiązanie to sprawia, że z powodzeniem ułożysz je samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy fachowców.
Panele z V-fugą i ich zalety
Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup paneli z V-fugą? Ponieważ stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie przepadają za efektem jednolitej, płaskiej powierzchni podłogi. V-fuga nadaje posadzce charakteru, jeszcze lepiej upodabniając ją do naturalnego drewna. Często na ich zakup decydują się właśnie miłośnicy drewna, którym zależy na wiernym odwzorowaniu jego naturalnego charakteru, z usłojeniem i sękami – ale przy tym szukają rozwiązania bardziej praktycznego, niewymagającego specjalnej pielęgnacji.
Panele tego typu dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie ich do aranżacji danego wnętrza. Różnić mogą się od siebie odcieniem V-fugi, która może kontrastować z panelem lub wręcz przeciwnie, być z nim spójna. Niewątpliwym atutem podłóg tego typu jest także łatwość utrzymania ich w czystości. Laminat, z którego są wykonane posiada zamkniętą powierzchnię, a ich powłoka jest solidnie zabezpieczona przed wilgocią, jak i uszkodzeniami. Panele tego typu bez obaw wyczyścisz w ten sam sposób co ich klasyczną, gładką wersję. Do tego celu używać można zarówno mopa płaskiego , jak i odkurzacza ze specjalną nakładką, a panele z linii AURUM AQUA ZERO 72 h umyjesz także mopem parowym przeznaczonym do użytku domowego.
Czym myć panele z V-fugą? Dobrze sprawdzi się tu zarówno sama woda, jak i dedykowany podłogom laminowanym preparat.
Panele z V-fugą to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na przystępnej cenie, łatwości montażu i czyszczenia oraz efektownym wyglądzie podłogi przez długie lata.
www.swisskrono.pl